Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Konkurs nr 7.2025.ISMB.WNS.AH na stanowisko adiunkta w Instytucie Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Instytucie Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa na Wydziale Nauk Społecznych
 

 

Konkurs numer 7.2025.ISMB.WNS.AH z dnia 07.02.2025 r.

Jednostka organizacyjna: Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa, Wydział Nauk Społecznych

Stanowisko: adiunkt

Rodzaj stanowiska: badawczo-dydaktyczne

Obszar/dyscyplina naukowa prowadzonych badań: nauki społeczne/nauki o bezpieczeństwie

Liczba etatów: 1

Wymiar etatu: pełny

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.10.2025 r.

Okres zatrudnienia: na czas określony

Termin składania dokumentów: 20.03.2025 r.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: kwiecień 2025 r.

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Warunki konkursu

Od kandydatów wymagane jest:

  1. Posiadanie co najmniej stopnia doktora w dziedzinie Nauk społecznych w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie lub w dyscyplinie pokrewnej: Nauki o obronności (wcześniej Nauki wojskowe).
  2. Dorobek naukowy z zakresu nauk społecznych w dyscyplinie Nauki o bezpieczeństwie lub Nauki o obronności, obejmujący m. in. publikacje z wykazu czasopism, recenzowanych materiałów z konferencji i wydawnictw znajdujących się na listach MNiSW i MEiN.
  3. Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć w tym języku, udokumentowane odpowiednim certyfikatem językowym lub doświadczeniem współpracy międzynarodowej, pełnieniem funkcji wymagającej znajomości języka angielskiego lub potwierdzonym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć w języku angielskim.
  4. Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie dydaktyki.
  5. Posiadanie stopnia oficerskiego Sił Zbrojnych RP: co najmniej ranga pułkownika lub jego odpowiednik.
  6. Doświadczenie zawodowe związane z pełnieniem służby w Siłach Zbrojnych RP, obejmujące praktyczną wiedzę z zakresu realizacji polityki bezpieczeństwa oraz polityki obronności państwa.
  7. Doświadczenie w zakresie pracy w krajowych lub międzynarodowych strukturach analityczno-badawczych w obszarze bezpieczeństwa i obronności.
  8. Doświadczenie w zakresie organizacji i realizacji współpracy z zagranicznymi oraz krajowymi ośrodkami naukowo-dydaktycznymi o profilu cywilnym i wojskowym.
  9. Sprecyzowane plany prowadzenia badań i rozwoju naukowego w ramach dyscypliny Nauk o bezpieczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki bezpieczeństwa Polski, obszaru Morza Bałtyckiego oraz państw Azji Środkowej i Wschodniej.
  10. Doświadczenie w zakresie współpracy z instytucjami publicznymi.

W ocenie kandydatur zostaną wzięte pod uwagę również:

  1. Udokumentowana znajomość innego, niż język angielski, obcego języka nowożytnego w stopniu umożliwiającym prowadzenie współpracy z partnerami współrealizującymi projekty badawcze i dydaktyczne.
  2. Posiadanie, udokumentowanych wcześniejszymi doświadczeniami dydaktycznymi lub publikacjami, kompetencji do prowadzenia przedmiotów na kierunkach bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo międzynarodowe; bezpieczeństwo militarne.
  3. Doświadczenie w opracowywaniu programów kształcenia w zakresie Nauk o bezpieczeństwie.

Zakres obowiązków:

  1. Prowadzenie badań naukowych.
  2. Przygotowywanie publikacji naukowych, ukazujących się w wysoko punktowanych czasopismach i prestiżowych wydawnictwach.
  3. Aplikowanie o wewnętrzne i zewnętrzne (w tym międzynarodowe) granty badawcze.
  4. Prowadzenie zajęć ze studentami studiów I i II stopnia oraz studentami Szkoły Doktorskiej (również w języku angielskim).
  5. Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowo-dydaktycznymi, naukowymi oraz analityczno-eksperckimi.
  6. Wsparcie procesu przygotowywania i wydawania periodyków funkcjonujących w ramach macierzystej jednostki.

Wymagane dokumenty:

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

  1. Kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie  (pobierz Kwestionariusz osobowy).
  2. Curriculum vitae.
  3. Kserokopia dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora.
  4. Oświadczenie, że Uniwersytet Wrocławski będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu (pobierz Oświadczenie dot. miejsca pracy).
  5. Deklaracja dyscypliny, w której kandydat będzie prowadził badania, a w przypadku osób prowadzących badania w więcej niż jednej dyscyplinie - procentowe zaangażowanie w każdą z tych dyscyplin (pobierz Deklaracja dot. dyscypliny naukowej).
  6. Autoreferat zawierający informacje o istotnych osiągnięciach kandydata w odniesieniu do działalności naukowej, umiędzynarodowienia dorobku i aktywności organizacyjnej.
  7. Spis publikacji kandydata za okres nie dłuższy niż 10 lat.
  8. Elektroniczne wersje dwóch najważniejszych publikacji, które kandydat uważa za reprezentatywne dla swojego dorobku naukowego lub wyjaśnienie ich braku.
  9. Podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora.
  10. Oświadczenie w związku z art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (pobierz Oświadczenie – artykuł 113).

Wszystkie dokumenty powinny być podpisane.

W przypadku przekazania nam w aplikacji dobrowolnie innych danych niż jest to niezbędne do uczestnictwa w postępowaniu rekrutacyjnym, prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie, która może brzmieć:

w przypadku danych zwykłych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”

w przypadku danych szczególnych kategorii: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii moich danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”

Dokumenty należy przesyłać tylko w formie elektronicznej na adres: , wpisując temat wiadomości: „adiunkt.7.ISMB.WNS.AH”.

Dodatkowe informacje:

  1. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
  2. Wybrani kandydaci mogą zostać poproszeni o rozmowę kwalifikacyjną.
  3. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
  4. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu.
  5. Uniwersytet Wrocławski nie zapewnia mieszkania.

Klauzula informacyjna dla osób uczestniczących w procesie rekrutacji: https://hr.uwr.edu.pl/klauzula-informacyjna-dla-osob-uczestniczacych-w-procesie-rekrutacji/