Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Konkurs nr 125.2024.NCN.ZISFS.IFT.WFA.MR na stanowisko adiunkta (post-doc) w Zakładzie Informatyki Stosowanej i Fizyki Statystycznej

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w Zakładzie Informatyki Stosowanej i Fizyki Statystycznej  w Instytucie Fizyki Teoretycznej, Wydział Fizyki i Astronomii

 

Konkurs numer 125.2024.NCN.ZISFS.IFT.WFA.MR z dnia 29.10.2024 r.

 

Jednostka organizacyjna: Zakład Informatyki Stosowanej i Fizyki Statystycznej, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Wydział Fizyki i Astronomii

Rodzaj stanowiska: badawcze

  • w dyscyplinie/dyscyplinach: nauki fizyczne
  • w dziedzinie nauki ścisłe
  • Wymiar etatu: pełny

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Termin składania dokumentów: 30.11.2024 r.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: grudzień 2024 r.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.01.2025 r.

Okres zatrudnienia: czas określony, 2 lata

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zakład Informatyki Stosowanej i Fizyki Statystycznej w Instytucie Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza do aplikowania w konkursie na stanowisko typu PostDoc w ramach projektu badawczego OPUS-26 „Transport i słabe interakcje w gwiazdach kompaktowych” (UMO-2023/51/B/ST902798), finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Przewiduje się zatrudnienie na okres 24 miesięcy, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1-go stycznia 2025 r.
Zakład Informatyki Stosowanej i Fizyki Statystycznej prowadzi wysokiej jakości badania w obszarze fizyki gęstej materii i zwartych gwiazd. Konkurs jest otwarty dla aplikacji ze wszystkich krajów świata. Uniwersytet Wrocławski silnie wspiera różnorodność i zachęca do aplikowania osoby wzmacniające różnorodność społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego.

Warunki konkursu

Od kandydatów wymagane jest:

  1. Posiadanie stopnia naukowego doktora w dyscyplinie nauki fizyczne.
  2. Doświadczenie w dziedzinie fizyki jądrowej, astrofizyki gwiazd zwartych i teorii wielu ciał.
  3. Znajomość metod numerycznych stosowanych w teoriach wielociałowych układów jądrowych i fizyce gwiazd zwartych.
  4. Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w czasopismach z wykazu MEiN.
  5. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.        

Zakres obowiązków

  1. Prace naukowe dotyczące następujących tematów: A. Transport i procesy słabe w gęstej materii barionowej przy wysokich gęstościach i temperaturach charakterystycznych dla łącznia się gwiazd neutronowych. B. Transport i oddziaływania neutrin w gwiazdach hybrydowych zawierających różne fazy zdekoncentrowanej materii kwarkowej. C. Hydrodynamika relatywistyczna i jej zastosowanie do gwiazd neutronowych.

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

  1. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (pobierz Kwestionariusz osobowy).
  2. Życiorys.
  3. Kserokopia/e dyplomu poświadczającego uzyskanie stopnia naukowego doktora.
  4. Oświadczenie, czy w przypadku wygrania konkursu Uniwersytet Wrocławski będzie podstawowym miejscem pracy (pobierz Oświadczenie dot. miejsca pracy).
  5. Deklarację co do dyscypliny, w której kandydat będzie prowadził badania, a w przypadku osób prowadzących badania w więcej niż jednej dyscyplinie: procentowy udział swojego zaangażowania w każdą z tych dyscyplin (pobierz Deklaracja dot. dyscypliny naukowej).
  6. Autoreferat zawierający opis działalności naukowej, stopnia umiędzynarodowienia, działalności organizacyjnej i działalności dydaktycznej kandydata.
  7. Spis publikacji za okres nie dłuższy niż 10 lat.
  8. Elektroniczne wersje dwóch najważniejszych publikacji  (lub maszynopisy prac nieopublikowanych), które kandydat uważa za reprezentatywne dla swojego dorobku naukowego lub wyjaśnienie ich braku.
  9. Oświadczenie w związku z art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (pobierz Oświadczenie – artykuł 113).
  10. Podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora.
  11. Dwa listy rekomendacyjne z zastrzeżeniem, że listy te kierowane są drogą elektroniczną do Przewodniczącego Komisji (na adres: ) bez pośrednictwa kandydata i są jawne jedynie dla członków Komisji, a kandydat, przystępując do konkursu zrzeka się prawa wglądu w te listy.

W przypadku przekazania nam w aplikacji dobrowolnie innych danych niż jest to niezbędne do uczestnictwa w postępowaniu rekrutacyjnym, prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie, która może brzmieć:

w przypadku danych zwykłych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”

w przypadku danych szczególnych kategorii: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii moich danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”

Dokumenty należy przesyłać tylko w formie elektronicznej na adres , wpisując temat wiadomości „adiunkt post-doc.125.NCN.ZISFS.IFT.WFA.MR”.

Dodatkowe informacje

  1. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
  2. Wybrani kandydaci mogą zostać poproszeni o rozmowę kwalifikacyjną.
  3. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
  4. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu.
  5. Uniwersytet Wrocławski nie zapewnia mieszkania.

Klauzula informacyjna dla osób uczestniczących w procesie rekrutacji: https://hr.uwr.edu.pl/klauzula-informacyjna-dla-osob-uczestniczacych-w-procesie-rekrutacji/