Konkurs nr 122.2024.NCN.ISE.WNS.AH na stanowisko adiunkta (post-doc) w Instytucie Studiów Europejskich w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w Instytucie Studiów Europejskich na Wydziale Nauk Społecznych w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
Konkurs numer 122.2024.NCN.ISE.WNS.AH z dnia 15.10.2024 r.
Jednostka organizacyjna: Instytut Studiów Europejskich, Wydział Nauk Społecznych
Stanowisko: adiunkt (post-doc)
Rodzaj stanowiska: badawcze
Obszar/dyscyplina naukowa prowadzonych badań: nauki polityczne
Liczba etatów: 1
Wymiar etatu: pełny
Rodzaj umowy: umowa o pracę
Termin składania dokumentów: 14.11.2024 r.
Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 20.11.2024 r.
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: grudzień 2024
Okres zatrudnienia: 32 miesiące
Wynagrodzenie – roczne brutto brutto przed podatkami, ubezpieczeniem społecznym, zdrowotnym i innymi pochodnymi: 140 000 PLN (miesięcznie ok. 8 986 PLN brutto)
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.
Informacje ogólne
Zapraszamy do aplikowania na 32-miesięczne stanowisko badacza po-doktorskiego (post-doctoral researcher) osoby posiadające początkowe doświadczenie naukowe w ramach projektu "W kierunku współtworzonej sprawiedliwej transformacji na poziomie miejskim w Europie NCN Opus; Umowa nr UMO-2023/51/B/HS5/02581” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki i realizowanego pod kierownictwem dr hab. Aldonę Wiktorską-Święcką.
Ogólnym zamierzeniem projektu jest zbadanie wpływu sprawiedliwej transformacji energetycznej na rozwój sześciu ośrodków miejskich w Unii Europejskiej. Ma to ścisły związek z koniecznością zbadania, w jaki sposób można skutecznie zabezpieczyć uczestnictwo wszystkich zainteresowanych stron w osiąganie celów Europejskiego Zielonego Ładu. Ponadto nadal istnieje potrzeba zrozumienia procesów i skutków transformacji, a także opracowania podejść badawczych, które pomogą zabezpieczyć zagadnienie „sprawiedliwości” w zakresie transformacji energetycznej. Celem jest zrozumienie powyższych kwestii w oparciu o analizę studiów przypadków, tj. wybranych miast, które są rozproszone w różnych lokalizacjach w Unii Europejskiej. W oparciu o unijny mechanizm sprawiedliwej transformacji (ang. Just Trasition Mechanism).
Szczegółowych informacji na temat projektu udziela jego kierowniczka, prof. dr. hab. Aldona Wiktorska-Święcka, adres e-mail: aldona.wiktorska-swiecka@uwr.edu.pl
Od kandydatów wymagane jest:
- Posiadanie stopnia doktora nauk politycznych lub równoważnego w zakresie zbliżonym do problematyki projektu (preferowana specjalizacja w obszarze integracji europejskiej).
- Znajomości metod badawczych, w szczególności jakościowych, w tym analizy treści.
- Płynnej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (znajomość języka polskiego nie jest wymagana).
- Dodatkowa znajomość języków: polskiego, niemieckiego, duńskiego, niderlandzkiego i irlandzkiego będzie doceniona.
- Wcześniejsze doświadczenia w zakresie publikowania w międzynarodowych czasopismach oraz prezentowanie wyników badań na międzynarodowych konferencjach.
- Doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym, kontakty i umiejętność współpracy międzysektorowej, umiejętność zarządzania wieloma zadaniami i dotrzymywanie terminów będą dodatkowo punktowane.
Zakres obowiązków
Obok rozwijania własnej ścieżki naukowej, post-doc będzie wspierał PI w realizacji zadań badawczych przewidzianych w projekcie, które będą polegały na:
- Projektowaniu niezbędnych narzędzi badawczych.
- Gromadzeniu danych i prowadzeniu badań empirycznych.
- Pisaniu artykułów naukowych.
- Udziale w międzynarodowych konferencjach i seminariach.
- Współpracy z partnerami zewnętrznymi projektu, będącymi uznanymi naukowcami w dziedzinie nauk politycznych i studiów nad UE.
- Prowadzeniu działań upowszechniających wyniki projektu w ramach komunikacji społecznej.
Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:
- Kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie (pobierz Kwestionariusz osobowy).
- Curriculum vitae wraz z listem motywacyjnym.
- Kserokopia dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora lub zaświadczenie o perspektywie uzyskania stopnia doktora przed rozpoczęciem zatrudnienia w projekcie (nie później niż do 15.11.2024 r.).
- Oświadczenie, że Uniwersytet Wrocławski będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu (pobierz Oświadczenie dot. miejsca pracy).
- Deklaracja dyscypliny, w której kandydat będzie prowadził badania, a w przypadku osób prowadzących badania w więcej niż jednej dyscyplinie - procentowe zaangażowanie w każdą z tych dyscyplin (pobierz Deklaracja dot. dyscypliny naukowej).
- Autoreferat zawierający informacje o istotnych osiągnięciach kandydata w odniesieniu do działalności naukowej, umiędzynarodowienia dorobku i aktywności organizacyjnej.
- Spis publikacji kandydata za okres nie dłuższy niż 10 lat.
- Elektroniczne wersje dwóch najważniejszych publikacji, które kandydat uważa za reprezentatywne dla swojego dorobku naukowego lub wyjaśnienie ich braku.
- Podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora.
- Oświadczenie w związku z art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (pobierz Oświadczenie – artykuł 113).
Wszystkie dokumenty powinny być podpisane.
W przypadku przekazania nam w aplikacji dobrowolnie innych danych niż jest to niezbędne do uczestnictwa w postępowaniu rekrutacyjnym, prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie, która może brzmieć:
w przypadku danych zwykłych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”
w przypadku danych szczególnych kategorii: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii moich danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”
Dokumenty należy przesyłać tylko w formie elektronicznej na adres: , wpisując temat wiadomości: „adiunkt post-doc.122.NCN.ISE.WNS.AH”.
Dodatkowe informacje:
- Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
- Wybrani kandydaci mogą zostać poproszeni o rozmowę kwalifikacyjną.
- Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
- Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu.
- Uniwersytet Wrocławski nie zapewnia mieszkania.
Klauzula informacyjna dla osób uczestniczących w procesie rekrutacji: https://hr.uwr.edu.pl/klauzula-informacyjna-dla-osob-uczestniczacych-w-procesie-rekrutacji/