Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Konkurs nr 113.2024.NCN.IP.WNS.MR na stanowisko adiunkta (post-doc) w Instytucie Politologii

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
 

 

Konkurs numer 113.2024.NCN.IP.WNS.MR z dnia 22.08.2024 r.

Jednostka organizacyjna: Instytut Politologii, Wydział Nauk Społecznych

Stanowisko: adiunkt (post-doc)

Rodzaj stanowiska: badawcze

Obszar/dyscyplina naukowa prowadzonych badań: nauki polityczne

Liczba etatów: 1

Wymiar etatu: pełny

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Termin składania dokumentów: 21.09.2024 r.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 15 października 2024

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: listopad 2024

Okres zatrudnienia: 6 miesięcy

Wynagrodzenie miesięczne brutto: 8000 PLN

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w ustawie z 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668 z późn. zm.) i Statucie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Informacje ogólne

Zapraszamy do aplikowania na stanowisko badacza po-doktorskiego (post-doctoral researcher) w ramach projektu "Two sides of the same coin? Unraveling the potential of inter-parliamentary cooperation in the European Union" (InPaCo) finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki  i realizowanego pod kierownictwem dr hab. Prof. UWr Karoliny Borońskiej-Hryniewieckiej.

Ogólnym zamierzeniem projektu jest zbadanie potencjału relacji międzyparlamentarnych w Unii Europejskiej (UE) poprzez identyfikację czynników sprzyjających i utrudniających skuteczną współpracę między parlamentami krajowymi a Parlamentem Europejskim w obszarze polityki europejskiej. Drugim jest zbadanie wpływu niedawno zakończonej Konferencji w sprawie Przyszłości Europy, jak również działań następczych z nią związanych, na dynamikę międzyparlamentarną w UE.

Zatrudnienie w projekcie zakłada elastyczny tryb pracy (online/hybrydowy) oraz prowadzenie badań w dynamicznym międzynarodowym środowisku naukowym, we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela jego kierowniczka, Karolina Borońska-Hryniewiecka:

Warunki konkursu:

Od kandydatów wymagane jest:

  1. Posiadanie stopnia doktora nauk politycznych lub równoważnego (preferowana specjalizacja w obszarze integracji europejskiej, studiów parlamentarnych lub party politics).
  2. Dobrej znajomości metod badawczych, zarówno jakościowych jak i ilościowych w  obszarze nauk politycznych (doświadczenie w aplikacji mixed-methods designs będzie dodatkowym atutem).
  3. Płynnej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (znajomość języka polskiego nie jest wymagana).
  4. Wcześniejszego doświadczenia w zakresie publikowania w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz prezentowania wyników badań na międzynarodowych konferencjach.

Zakres obowiązków

Obok rozwijania własnej ścieżki naukowej, post-doc będzie wspierał IP w realizacji zadań badawczych przewidzianych w projekcie, które będą polegały na:

  1. Projektowaniu niezbędnych narzędzi badawczych.
  2. Gromadzeniu danych i prowadzeniu badań empirycznych.
  3. Pisaniu artykułów naukowych.
  4. Udziale w międzynarodowych konferencjach i seminariach.
  5. Współpracy z partnerami zewnętrznymi projektu, będącymi uznanymi naukowcami w dziedzinie nauk politycznych i studiów nad UE.
  6. Uczestnictwie w działaniach organizacyjnych  związanych z realizacją projektu, tj. organizacja konferencji naukowych.

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

  1. Kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie  (pobierz Kwestionariusz osobowy).
  2. Curriculum vitae wraz z wykazem publikacji naukowych z ostatnich dziesięciu lat. Do wykazu proszę dołączyć wersje elektroniczne dwóch najważniejszych publikacji, które kandydat uważa za reprezentatywne dla swojego dorobku naukowego.
  3. Kserokopia dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora lub zaświadczenie o perspektywie uzyskania stopnia doktora przed rozpoczęciem zatrudnienia w projekcie (nie później niż do 1 marca 2023 r.).
  4. Oświadczenie, czy Uniwersytet Wrocławski będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu (pobierz Oświadczenie dot. miejsca pracy).
  5. Deklaracja dyscypliny, w której kandydat będzie prowadził badania, a w przypadku osób prowadzących badania w więcej niż jednej dyscyplinie - procentowe zaangażowanie w każdą z tych dyscyplin (pobierz Deklaracja dot. dyscypliny naukowej).
  6. List motywacyjny zawierający informacje o istotnych osiągnięciach kandydata w odniesieniu do działalności naukowej, umiędzynarodowienia dorobku i aktywności organizacyjnej.
  7. Podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora.
  8. Oświadczenie w związku z art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (pobierz Oświadczenie – artykuł 113).

Przewodniczący Komisji zastrzega sobie prawo poproszenia kandydatów o przekazanie kopii dodatkowych dokumentów wymaganych do oceny kandydatury.

W przypadku przekazania nam w aplikacji dobrowolnie innych danych niż jest to niezbędne do uczestnictwa w postępowaniu rekrutacyjnym, prosimy o wyrażenie zgody na ich przetwarzanie, która może brzmieć:
- w przypadku danych zwykłych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”
- w przypadku danych szczególnych kategorii: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii moich danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, zawartych w (np. CV, liście motywacyjnym lub innych załączonych dokumentach) przez Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji na stanowisko …”

Wszystkie dokumenty powinny być podpisane.

Dokumenty należy przesyłać tylko w formie elektronicznej na adres: , wpisując temat wiadomości: „adiunkt post-doc.113.NCN.IP.WNS.MR”.

Dodatkowe informacje:

  1. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
  2. Wybrani kandydaci mogą zostać poproszeni o rozmowę kwalifikacyjną.
  3. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do zamknięcia konkursu bez wyłonienia kandydata.
  4. Uniwersytet Wrocławski zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu.
  5. Uniwersytet Wrocławski nie zapewnia mieszkania.

Klauzula informacyjna dla osób uczestniczących w procesie rekrutacji: https://hr.uwr.edu.pl/klauzula-informacyjna-dla-osob-uczestniczacych-w-procesie-rekrutacji/