Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko wykładowcy w Zakładzie Studiów Chińskich, w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych

Wrocław 22 czerwca 2023 r.

 

Informacja o wyniku konkursu

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie

wyższym i nauce

 

Konkurs na stanowisko: wykładowca

Jednostka organizacyjna: Zakład Studiów Chińskich, Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych

Numer konkursu: 31.2023.ISKŚO.WF.AH

Data ogłoszenia: 18.04.2023

Termin składania ofert: 19.05.2023

Termin rozstrzygnięcia: 19.06.2023

Liczba zgłoszeń: 8

Kandydat, który wygrał konkurs: mgr Duan Xiaoli

Na konkurs na stanowisko wykładowcy (2 etaty) języka chińskiego w Zakładzie Studiów Chińskich w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich   i Orientalnych, ogłoszony 18 kwietnia 2023 r.  zgłosiło się ośmioro kandydatów.

Osobą spełniającą wszystkie wymogi konkursu na stanowisko wykładowcy jest mgr Duan Xiaoli. W związku z czym obsadzony będzie tylko jeden etat.

Jej bogaty dorobek dydaktyczny bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby ZSCh i Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych. Jej długoletnie doświadczenie dydaktyczne pozwala mieć nadzieję, że mgr  Duan Xiaoli doskonale sprawdzi się w roli wykładowcy języka chińskiego w Zakładzie Studiów Chińskich. 

Pani Duan Xiaoli ukończyła w roku 2009 studia drugiego stopnia  na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra inżyniera. Od roku 2016 jest związana z  Instytutem Konfucjusza we Wrocławiu, gdzie prowadziła zajęcia z języka i kultury chińskiej dla studentów sinologii ISKŚiO, jak i na kursach komercyjnych. Jest wykwalifikowaną i z całą pewnością doświadczoną w pracy z cudzoziemcami nauczycielką języka i kultury chińskiej, czego dowiodła współorganizując liczne wydarzenia w ramach działalności Instytutu Konfucjusza i Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Podnosi również swoje kwalifikacje dydaktyczne, uczestnicząc w szkoleniach i treningach dla nauczycieli języków obcych. Pani Duan Xiaoli jest także współautorką  podręcznika International Chinese Reading Textbook (2020-2021), który niebawem ukaże się drukiem.

 

 

Przewodniczący Komisji Konkursowej

dr hab. Arkadiusz Lewicki