Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko asystenta w Zakładzie Italianistyki, w Instytucie Filologii Romańskiej

Wrocław 22 czerwca 2023 r.

 

Informacja o wyniku konkursu

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie

wyższym i nauce

 

Konkurs na stanowisko: asystent

Jednostka organizacyjna: Zakład Italianistyki, Instytut Filologii Romańskiej

Numer konkursu: 48.2023.ZI.IFR.WF.AW

Data ogłoszenia: 08.05.2023

Termin składania ofert: 09.06.2023

Termin rozstrzygnięcia: 19.06.2023

Liczba zgłoszeń: 4

Kandydat, który wygrał konkurs: mgr Agata Zapłotna

Na konkurs na stanowisko asystenta w Zakładzie Italianistyki w Instytucie Filologii Romańskiej na Wydziale Filologicznym, zgłosiło się czworo kandydatów.

Tylko jedna osoba wśród kandydatów spełnia wszystkie warunki konkursowe: mgr Agata Zapłotna. Złożona przez mgr Zapłotną dokumentacja jest kompletna, zawiera także opinie obecnego przełożonego Pana Grzegorza Bąka z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, gdzie mgr Zapłotna prowadzi od dwóch lat zajęcia z języka polskiego jako obcego. Jest absolwentką studiów magisterskich filologii włoskiej w Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Ponadto jest magistrem filologii hiszpańskiej i filologii rosyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Była słuchaczką studium doktoranckiego na Wydziale Filologicznym. Obecnie kończy rozprawę doktorską „Analiza porównawcza trybu łączącego w konstrukcjach złożonych z verba putandi w języku włoskim i hiszpańskim”, która powstaje pod kierunkiem prof. Justyny Ziarkowskiej i pana dr Daniela Słapka.

Mgr Zapłotna jest poliglotką i zainteresowanie językiem, nauczaniem języków. Złożyła także projekt dalszych badań z językoznawstwa. Zainteresowanie lingwistyką stosowaną z naciskiem na glottodydaktykę w tym nauczania wielojęzycznego  oraz językoznawstwem porównawczym świetnie wpisuje się w projekt badawczy Instytutu Filologii Romańskiej.

 

 

Przewodniczący Komisji Konkursowej

dr hab. Arkadiusz Lewicki