Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Studiów Chińskich w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych

Wrocław 22 czerwca 2023 r.

 

Informacja o wyniku konkursu

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie

wyższym i nauce

 

Konkurs na stanowisko: adiunkt

Jednostka organizacyjna: Zakład Studiów Chińskich, Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych

Numer konkursu: 61.2023.ISKŚiO.WF.ER

Data ogłoszenia: 15.05.2023 r.

Termin składania ofert: 15.06.2023 r.

Termin rozstrzygnięcia: 19.06.2023 r.

Liczba zgłoszeń: 1

Kandydat, który wygrał konkurs: dr Martina Renata Prosperi

Na konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Studiów Chińskich w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych,  zgłosiła się jedna kandydatka: dr Martina Renata Prosperi.

Pani dr Martina Renata Prosperi ukończyła w 2016 r. w Wenecji (Universitá Ca’Foscari) studia magisterskie, kierunek: Language and civilisation of Asia and mediterranean Africa, w latach 2018-2022 była słuchaczką studiów doktoranckich na rzymskim Uniwersytecie Roma Te, gdzie 7 lipca 2022 obroniła pracę doktorską zatytułowaną Deviance and Deviances in Contemporary Sinophone Literature. Aktualnie pracuje jako nauczyciel Civica Scuola Interpreti Alttiero Spinelli w Mediolanie.

Przedstawione do oceny dokumenty jednoznacznie wskazują, że Pani dr Prosperi spełnia wszystkie warunki konkursu. Pani Prosperi prowadzi badania w zakresie współczesnej literatury i kultury chińskiej, jest czynną tłumaczką literatury chińskiej, razem z prof. Rosą Lombardi i prof. Luką Stirpe była opiekunem kilku prac magisterskich. Przedstawiony przez nią spis publikacji jest różnorodny, opublikowała prace naukowe we włoskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Ma duże doświadczenie dydaktyczne w pracy ze studentami, m.in. w CIVICA Scuola Interpreti Alterio Spinelli w Mediolanie i na Uniwersytecie D’Annunzia w Pescarze. Jej długoletnie doświadczenie dydaktyczne, jak również ciągła aktywność naukowa (uczestnictwo w konferencjach i badaniach naukowych), pozwala mieć nadzieję, że dr Prosperi doskonale sprawdzi się w roli adiunkta w Zakładzie Studiów Chińskich.

Przewodniczący Komisji Konkursowej

dr hab. Arkadiusz Lewicki