Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko adiunkta w Centrum Badań Korpusowych i Eksperymentalnych nad Językami Słowiańskimi "Slavicus"


Informacja o wyniku konkursu

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce

Konkurs na stanowisko: adiunkt
Jednostka organizacyjna: Inkubator Doskonałości Naukowej – Centrum Badań Korpusowych i Eksperymentalnych nad Językami Słowiańskimi „Slavicus” 
Numer konkursu: 81.2022.ZDK.CBKiE.WF
Data ogłoszenia: 12.07.2022r.
Termin składania ofert: 11.08.2022 r.
Termin rozstrzygnięcia: wrzesień 2022r.
Liczba zgłoszeń: 5
Kandydatka, który wygrała konkurs: Alberto Frasson 

Uzasadnienie: Podczas debaty Komisja uznała, że kandydat posiada doświadczenie w badaniach typologicznych, zna biegle język serbski, słoweński, rosyjski i biernie bułgarski i macedoński. Z listów polecających wynikało, że kandydat jest poliglotą. Pan Alberto Frasson uczestniczył w prestiżowym projekcie ERC jako doktorant, czego owocem była książka doktorska, opublikowana w LOT Dissertation Series oraz liczne publikacje samodzielne i współautorskie w prestiżowych czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Odbył badania z wykorzystaniem nowoczesnych metod elicytowania danych w Brazylii i Serbii. Prowadził badania korpusowe. Stosował metody statystyczne w badaniach porównawczych. Bardzo wyczerpująco odpowiedział na pytanie dotyczące metody Translation Mining, co wynikało częściowo z tego, że uczestniczył w Utrechcie w pracach z wykorzystaniem tej metody. Dorobek kandydata wpłynął na bardzo wysoką ocenę kandydata według wszystkich kryteriów konkursowych.