Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko profesora uniwersytetu w IDN w ramach programu "IDN - Aktywność Słońca i Gwiazd"

Informacja o wyniku konkursu

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie
wyższym i nauce

Konkurs na stanowisko: profesor uniwersytetu
Jednostka organizacyjna: Inkubator Doskonałości Naukowej w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości Naukowej – Aktywność Słońca i Gwiazd”
Numer konkursu: 19.IDN.WFA
Data ogłoszenia: 28.03.2022r.
Termin składania ofert: 27.04.2022 r.
Termin rozstrzygnięcia: 20.05.2022r.
Liczba zgłoszeń: 1
Kandydatka, który wygrała konkurs: profesor dr Petr Heinzel 

Uzasadnienie: Profesor dr Petr Heinzel był jedynym kandydatem spełniającym warunki formalne konkursu (i jedynym w ogóle). Profesor dr Petr Heinzel doktoryzował się w 1982 r. w Instytucie Astronomicznym Czechosłowackiej Akademii Nauk. Tytuł profesora nadany przez Prezydenta Republiki Czeskiej uzyskał w 2012 r. Jest profesorem Uniwersytetu Karola w Pradze oraz pracownikiem Instytut Astronomicznego Czeskiej Akademii Nauk. Profesor Petr Heinzel jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie heliofizyki, na jego dorobek z ostatnich 10 lat składa się 151 publikacji w najlepszych czasopismach o zasięgu światowym, o łącznej liczbie cytowań 1217. Jego tematyka badawcza dokładnie odpowiada planowanemu zakresowi badań w Inkubatorze Doskonałości Naukowej „Inicjatywa Doskonałości Naukowej – Aktywność Słońca i Gwiazd”.