Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko Asystenta w Zakładzie Językoznawstwa Ogólnego

Informacja o wyniku konkursu

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20  lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

 

Konkurs na stanowisko:  asystent w Zakładzie Językoznawstwa Ogólnego
i Porównawczego

Jednostka organizacyjna: Wydział Filologiczny

Data ogłoszenia: 09.08.2021 r.

Termin składania ofert: 08.09.2021 r.

Termin rozstrzygnięcia: 22.09.2021 r.

Ilość zgłoszeń: 2

Kandydat, który wygrał konkurs: dr Łukasz Solarz

Uzasadnienie:

Na konkurs w Zakładzie Językoznawstwa Ogólnego i Porównawczego IFG wpłynęły dwa podania. Po przeanalizowaniu złożonych dokumentów komisja stwierdza, że warunki konkursu w wyższym stopniu spełnia dr Łukasz Solarz. Pan dr Solarz spełnił wszystkie formalne wymogi konkursowe.

Tematy badawcze, które dr Solarz przedstawił, są w ocenie kierownika Zakładu dr hab. prof. UWr Edyty Błachut warte podjęcia. Co istotne, nie są to projekty będące powieleniem czy tylko kontynuacją dotychczasowej działalności naukowej i publikacyjnej Kandydata. Na podstawie przedstawionej dokumentacji (plany badawcze, dorobek publikacyjny, udokumentowany udział w konferencjach) należy stwierdzić, że Kandydat wpisuje się w profil badawczy Zakładu w ramach dyscypliny językoznawstwo w zakresie germanistycznym.

Pan dr Solarz posiada odpowiednie doświadczenie dydaktyczne, związane z prowadzeniem w latach 2014-2016 i 2017-2018 zajęć ze studentami w IFG UWr. Jego kompetencje dydaktyczne i zaangażowanie w pracę organizacyjną i dydaktyczną pozytywnie oceniają osoby rekomendujące Kandydata, pracownicy Instytutu. Jest to zdecydowanie argument przemawiający na korzyść Kandydata. Przy drugim zatrudnieniu w IFG Kandydat skierował swoje zainteresowania dydaktyczne na morfologię języka niemieckiego. Takie sprofilowanie dydaktyczne odpowiada aktualnie pilnym potrzebom Zakładu.

Podsumowując, dr Łukasz Solarz daje sporą nadzieję na to, że będzie rozwijał się na obu polach, zarówno dydaktycznym jak i badawczym, i jest zdolny do osiągniecia awansu naukowego. Ponadto zdecydowanie lepiej wpasowuje się w profil Zakładu Językoznawstwa Ogólnego i Porównawczego IFG.