Konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Ogólnej Teorii Ekonomii Instytutu Nauk Ekonomicznych
Uniwersytet Wrocławski
o g ł a s z a
K O N K U R S
na stanowisko adiunkta w
Zakładzie Ogólnej Teorii Ekonomii
Instytutu Nauk Ekonomicznych
na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. 2020, poz. 85 z późn. zm.).
Kandydaci winni złożyć:
- podanie skierowane do Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego,
- życiorys,
- kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie,1.-Kwestionariusz-osobowy-dla-osoby-ubiegającej-się-o-zatrudnienie.doc (32,00KB)
- kserokopię dyplomu poświadczającego uzyskanie tytułu magistra i stopnia naukowego doktora,
- autoreferat zawierający charakterystykę dotychczasowych doświadczeń naukowych, dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji
i popularyzacji nauki, w autoreferacie należy uwzględnić również informacje o mobilności, - wykaz publikacji naukowych, dotychczasowych doświadczeń dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji życia naukowego i popularyzacji nauki,
- elektroniczne wersje dwóch najważniejszych publikacji (lub maszynopisy prac nieopublikowanych), które kandydat uważa za reprezentatywne dla swego dorobku naukowego,
- dwa listy rekomendacyjne, z zastrzeżeniem, że listy te kierowane są drogą elektroniczną do Przewodniczącego Komisji bez pośrednictwa kandydata i są jawne jedynie dla członków Komisji, a kandydat, przystępując do konkursu zrzeka się prawa wglądu w te listy.(andrzej.bator@uwr.edu.pl)
Słowa kluczowe: ekonomia, ekonomia polityczna, metodologia ekonomii, ekonomia heterodoksyjna, analiza instytucjonalna, etyka biznesu, teoria przedsiębiorczości.
Warunki jakie powinien spełniać kandydat:
- Stopień naukowy doktora nauk społecznych w zakresie ekonomii.
- Dorobek naukowy z zakresu ekonomii, zwłaszcza uwzględniający monografie opublikowane w prestiżowych wydawnictwach zagranicznych.
- Wykazywać znajomość heterodoksyjnych nurtów ekonomicznych oraz tematyki metodologicznej, prowadzić prace badawcze o interdyscyplinarnym charakterze, łączącym ekonomię z dyscyplinami pokrewnymi, takimi jak analiza instytucjonalna, etyka biznesu czy teoria przedsiębiorczości.
- Posiadać doświadczenie w zakresie popularyzacji ekonomii w ramach działań instytucji trzeciego sektora.
- Wykazywać gotowość do pozyskiwania środków na badania w otwartych konkursach grantowych lub pełnienie funkcji badacza/wykonawcy w zespole realizującym granty finansowane ze środków pozyskanych w otwartych konkursach grantowych.
- Oczekiwana jest dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, w stopniu umożliwiającym przygotowanie i prowadzenie zajęć w tym języku, wskazane jest doświadczenie dydaktyczne i badawcze zdobyte w krajach anglojęzycznych (w celu weryfikacji gotowość do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim). W przypadku kandydata zagranicznego, niezbędna jest płynna znajomość języka polskiego (w celu weryfikacji gotowość do rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim).
- Zaangażowanie w prace badawcze prowadzone w Instytucie z jasnym określeniem problematyki badawczej w zakresie pracy habilitacyjnej, zadeklarowanie ukończenie pisania pracy habilitacyjnej w dyscyplinie ekonomia i finanse w perspektywie 3 lat.
- Oświadczenie o prowadzeniu badań naukowych tylko w dyscyplinie Nauki Ekonomia i Finanse w 100%.
- Kultura osobista.
Szczegółowych informacji udziela kierownik Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii – prof. dr hab. Witold Kwaśnicki mail: witold.kwasnicki@uwr.edu.pl
Dokumenty proszę kierować na adres praca@uwr.edu.pl do dnia 24 czerwca 2021 r.
Przewidywana data zatrudnienia od 01.10.2021 r.