Konkurs na stanowisko asystenta w Instytucie Nauk Administracyjnych w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego
Dziekan
Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii
Uniwersytetu Wrocławskiego
o g ł a s z a
K O N K U R S
na stanowisko asystenta
w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego
na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii
Uniwersytetu Wrocławskiego
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz.U. 2020, poz. 85 z późn. zm.).
Kandydaci winni złożyć:
- podanie skierowane do Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego,
- życiorys,
- kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
- kserokopię dyplomu poświadczającego uzyskanie tytułu magistra,
- autoreferat zawierający charakterystykę dotychczasowych doświadczeń naukowych, dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji
i popularyzacji nauki, w autoreferacie należy uwzględnić również informacje o mobilności, - wykaz publikacji naukowych, dotychczasowych doświadczeń dydaktycznych oraz innych osiągnięć na polu organizacji życia naukowego i popularyzacji nauki,
- elektroniczne wersje dwóch najważniejszych publikacji (lub maszynopisy prac nieopublikowanych), które kandydat uważa za reprezentatywne dla swego dorobku naukowego,
- dwa listy rekomendacyjne, z zastrzeżeniem, że listy te kierowane są drogą elektroniczną do Przewodniczącego Komisji bez pośrednictwa kandydata i są jawne jedynie dla członków Komisji, a kandydat, przystępując do konkursu zrzeka się prawa wglądu w te listy. (andrzej.bator@uwr.edu.pl)
Słowa kluczowe: Postępowanie administracyjne, egzekucja administracyjna, sąd administracyjny, organ administracji publicznej.
Warunki jakie powinien spełniać kandydat:
- Tytuł zawodowy magistra administracji.
- Wszczęty przewód doktorski.
- Osiągnięcia naukowe i zainteresowania badawcze związane z tematyką postępowania administracyjnego, postępowania sądowoadministracyjnego oraz administracyjnego postępowania egzekucyjnego.
- Zdolność aktywnego włączenia się w prace badawcze Zakładu −
- Recenzowane publikacje książkowe z zakresu prawa administracyjnego, zwłaszcza procesowego.
- Publikacje w czasopismach znajdujących się w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, stanowiącym załącznik do komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 09 lutego 2021 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych lub w czasopismach znajdujących się w wykazie czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznanych za publikacje naukowe w tych czasopismach, ustalonego na podstawie wykazów ogłoszonych w latach 2013-2016 stanowiącym załącznik do komunikatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 stycznia 2017 r.
- Publikacje w wydawnictwach znajdujących się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe stanowiącym załącznik do Komunikatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 29 września 2020 r.
- Co najmniej jedna publikacja w języku innym niż polski.
- Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla praktyków postępowania egzekucyjnego w administracji w tym na studiach podyplomowych.
- Czynny udział w co najmniej 10 ogólnopolskich konferencjach naukowych w tym co najmniej 3 organizowanych przez jednostkę inną niż Uniwersytet Wrocławski.
- Czynny udział w międzynarodowych konferencjach naukowych
- Doświadczenie zawodowe na stanowisku orzeczniczym w strukturach państwowej lub samorządowej administracji publicznej
- Doświadczenie w prowadzeniu zajęć z przedmiotów Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne, Prawo egzekucyjne.
- Co najmniej roczne doświadczenie zawodowe na stanowisku naukowo-dydaktycznym w państwowej szkole wyższej.
- Potwierdzone certyfikatem uprawnienia, jak również doświadczenie w prowadzeniu zajęć e-learningowych, będących zaawansowaną formą prowadzenia kształcenia na odległość.
- Doświadczenie w prowadzeniu zajęć zdalnych, w tym zwłaszcza umiejętność przygotowania oraz przeprowadzenia zarówno zajęć synchronicznych (w czasie rzeczywistym), jak również asynchronicznych (poprzez zamieszczenie materiału audiowizualnego, takiego jak film wideo).
- Biegła obsługa oprogramowania wykorzystywanego do prowadzenia zajęć bądź innych wydarzeń naukowych online – zarówno pakietu Office 365, jak również platform opartych na systemie Moodle oraz innych narzędzi służących do nagrywania, jak i transmisji strumieniowej.
- Doświadczenie w sprawowaniu opieki nad studenckim kołem naukowym i animacji jego działalności.
- Pełnienie funkcji przewodniczącego komitetu organizacyjnego oraz moderatora na ogólnopolskich lub międzynarodowych konferencjach naukowych.
- Działania w zakresie popularyzującym naukę, takie jak udział w prowadzeniu strony internetowej o tematyce naukowo-dydaktycznej, działalność lub współpraca z kołami naukowymi z różnych ośrodków naukowych, organizacja lub pomoc przy organizacji wydarzeń naukowych, konkursów.
- Ukończenie szkolenia z zakresu przygotowania do wymagań przeciwepidemicznych w związku z zagrożeniem SARS CoV2.
- Oczekiwana jest dobra znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym przygotowanie i prowadzenie zajęć w tym języku. W przypadku kandydata zagranicznego, niezbędna jest płynna znajomość języka polskiego
- Oświadczenie o prowadzeniu badań naukowych tylko w dyscyplinie Nauki prawne (o reprezentowaniu tylko dyscypliny naukowej Nauki Prawne) w 100%.
Szczegółowych informacji udziela kierownik Zakładu: dr hab. Krzysztof Sobieralski mail: krzysztof.sobieralski@uwr.edu.pl.
Dokumenty proszę kierować na adres praca@uwr.edu.pl do dnia 20.05.2021 r.
z dopiskiem "asystent 1 KPA INA"
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 30.09.2021 r. Przewidywana data zatrudnienia od 1.10.2021 r.