Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko adiunkta w Zakładzie Informatyki Stosowanej i Fizyki Statystycznej

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko adiunkta w Zakładzie Informatyki Stosowanej i Fizyki Statystycznej

Informacja o wynikach konkursu

w trybie art. 119 ust. 2 ustawy ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.

 

Instytucja zatrudniająca: Instytut Fizyki Teoretycznej, Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego

Stanowisko: adiunkt

data ogłoszenia: 23-06-2020

termin składania wniosków: 15-09-2020

termin rozstrzygnięcia: 30-09-2020

liczba kandydatów: 4

kandydaci rekomendowani do zatrudnienia: 1

Uzasadnienie:

Do procedury konkursowej przystąpiło 4 kandydatów. Wymaganą specjalnością kandydata miała być fizyka obliczeniowa lub informatyka (zgodnie z ogłoszeniem konkursowym), jeden z kandydatów nie spełnił wszystkich wymogów formalnych postępowania konkursowego.

Po dokonaniu oceny dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego, Komisja postanowiła rekomendować do dalszego postępowania kandydaturę dr. Bartosza Brzostowskiego. Kandydat spełnił wymogi formalne oraz merytoryczne sformułowane w treści ogłoszenia o konkursie. Tematyka badawcza dra Brzostowskiego to teoria funkcjonału gęstości, która jest numeryczną metodą znajdowania przybliżonego rozwiązania równania Schroedingera w układach wielu ciał. Mieści się zatem w obszarze badań fizyki komputerowej uprawianej w Zakładzie. Od 2016 r. jest współautorem 11 publikacji w czasopismach z listy JCR. Posiada odpowiednie kompetencje do prowadzenia zajęć na kierunku Informatyka Stosowana i Systemy Pomiarowe.