Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Rostrzygnięcie konkursu na stanowisko adiunkta w Zakładzie Historii Polski i Powszechnej XIX i XX wieku w Instytucie Historycznym

INFORMACJA O WYNIKACH KONKURSU

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.)

 

Instytucja zatrudniająca: Zakład Historii Polski i Powszechnej XIX i XX wieku w Instytucie Historycznym

Stanowisko: adiunkt

Data ogłoszenia: 08-05-2020

Termin składania wniosków: 12-06-2020

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 18-06-2020

Liczba kandydatów: 6

Kandydaci rekomendowani do zatrudnienia: 1

Uzasadnienie:
Dr Piotr Andrzej Kuligowski (ur. 1990), ukończył historię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2014 r., Doktorat historii uzyskał w UAM w 2019 r. na podstawie pracy Radykalizm polistopadowy wobec problemów modernizacji: ewolucja postaw głównych przedstawicieli (1832-1888).  Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół historii idei, historii Francji, Wielkiej Emigracji, metodologii i teorii historii. Dwie jego książki znajdują się w druku w wydawnictwie UAM i Universitas, opublikował 29 artykułów i rozdziałów, w tym wiele w j. angielskim (za 100, 140 pkt) oraz inne prace. Wygłosił 16 referatów w j. angielskim i francuskim i 13 w j. polskim. Jest kierownikiem 2 grantów NCN i wykonawcą w jednym. Otrzymał stypendium Fundacji Lanckorońskich i im. Iwanowskiej - Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, 6 razy przebywał na wymianie akademickiej i jako visiting profesor. Posiada doświadczenie dydaktyczne. Zna języki angielski i francuski. Obecnie przebywa na stażach we Francji, Paryżu i Lyonie. Uzyskał poparcie Rady Instytutu Historycznego, 27 głosów na 37 głosujących. Uzyskał poparcie Rady Instytutu Historycznego, Rady Dyscypliny Historia, a wydziałowa Komisja Konkursowa uznała, że jest najlepszym kandydatem na stanowisko adiunkta w Zakładzie Historii Polski i Powszechnej XIX-XX wieku Instytutu Historycznego UWr.