Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko asystenta w Zakładzie Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych w IFP

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko asystenta w Zakładzie Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych w IFP

INFORMACJA O WYNIKACH KONKURSU

w trybie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 z późn. zm.)

 

Instytucja zatrudniająca: Zakład Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego

Stanowisko: asystent

Data ogłoszenia: 22.05.2020

Termin składania wniosków: 22.06.2020

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 23.06.2020

Liczba kandydatów: 3

Kandydaci rekomendowani do zatrudnienia: 1

 

Uzasadnienie:

             Do procedury konkursowej przystąpiło troje kandydatów. Po porównaniu dorobku i przebiegu dotychczasowej kariery akademickiej trojga kandydatów, Komisja stwierdziła, że warunki konkursu pod każdym względem najlepiej spełnia dr Robert Dudziński. Jego dorobek publikacyjny jest najbogatszy, a przy tym doskonale mieści się w konkursowej formule studiów filmoznawczych „w powiązaniu z literaturą“.  Jego zainteresowania badawcze i doświadczenie dydaktyczne obejmują nie tylko problematykę sztuk widowiskowych (filmoznawstwo) lecz także szerokie spektrum zagadnień kultury i literatury ze szczególnym uwzględnieniem problematyki kultury współczesnej (popularnej). Takie ukierunkowanie badawcze umożliwi w przyszłości integrację badań z innymi jednostkami Instytutu, a także współdziałanie w kształtowaniu nowych specjalności dydaktycznych. W zakresie dydaktyki uniwersyteckiej doświadczenie dra Roberta Dudzińskiego również przewyższa dorobek pozostałych kandydatek.